Ödül Kazanan ve Dereceye Giren Öğrencilerimiz

1. Uluslararası Yarışmalarda Ödül Kazanan Öğrencilerimiz

POSTERLAND (2014-2015)

Yarışma sonuçlarının açıklanmasından sonra gerçekleştirilen ve çeşitli sergiler, etkinlikler ve workshoplar’dan oluşan Poster Festivali’ne üniversitemiz, Grafik Tasarımı Bölümü öğrencilerinden oluşan, Öğretim Görevlimiz Evren Tural liderliğinde bir ekip ile katıldı. Sergi açılışında öğrencimiz Merve Tunçel sertifikasını Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Altuncu’nun elinden aldı.

http://posterland.org/

Fu Xian Zhai Exlibris (2014-2015)

Öğrencilerimiz, Grafik Tasarımı Bölümü Öğr. Gör. Evren Tural’ın yürüttüğü GRT306 Özgün Baskı II dersi kapsamında serigrafi tekniği ile hazırladıkları exlibrisler ile katıldıkları Shangai Fuxianzhai Exlibris* Derneği’nin düzenlediği 8. uluslararası katılımlı Fu Xian Zhai exlibris yarışmasında kataloğa girmeyi başararak büyük bir başarı elde ettiler. 40’tan fazla ülkeden katılımın gerçekleştiği yarışmada üniversitemizden 7, Türkiye’den toplam  14 sanatçının eseri sergilemeye değer bulundu.

 1. Cihan Şengül
 2. Büşra Gümüş
 3. Yiğitcan Işılak
 4. Gamze Bal
 5. Berk Kaya
 6. Öykü Demirci
 7. Emre Özbay

Skopje International Design for Peace(2014-2015)

Bu yıl 7. si düzenlenen ve temanın  “DESIGN FOR PEACE - BARIŞ İÇİN TASARLA” olarak belirlendiği Skopje uluslararası öğrenci poster yarışmasında Grafik Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Cihan Şengül, Gamze Bal, Merve Tunçel, Yiğitcan Işılak, Ayşe Mermer ve Şafak Gün finalistler arasına girmeyi başardı.

Öğretim Görevlisi Evren Tural’ın vermekte olduğu GRT 401 Grafik Tasarım III dersi kapsamında bu dönem sosyal konulu posterler çalışan öğrencilerimizin katıldığı 3. uluslararası yarışma olan Skopje İnternational’ a bu sene tüm dünyadan 43 ülkeden 2023 katılım gerçekleşti. Yarışmada Grafik Tasarımı Bölümü öğrencilerimizden 6’sı ilk elemeyi geçerek 100 finalist yarışmacı arasına girerek büyük bir başarı elde ettiler. Kendilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 1. Ayşe Mermer
 2. Cihan Şengül
 3. Gamze Bal
 4. Şafak Gün
 5. Merve Tunçel
 6. Yiğitcan Işılak

2. Ulusal Yarışmalarda Ödül Kazanan Öğrencilerimiz

 

3. Derece Alan Öğrencilerimiz

 

(2013-2014)

Alihan Yumru: Bölüm, Fakülte Birincisi ve Üniversite İkincisi  
Ayşe Pınar Mert: Bölüm, Fakülte İkincisi ve Üniversite Üçüncüsü
Buse Kalaycı: Bölüm, Fakülte Üçüncüsü

(2011-2012)

Özge Yıldırım: Üniversite ve Fakülte Birincisi
Ömer Gürses: Üniversite ve Fakülte İkincisi 
Şeyma Tuğçe Dökme: Fakülte Üçüncüsü 
Müge Ersin: Fakülte Üçüncüsü